iletişim

inspiteofmyself@gmail.com

4 Ağustos 2012 Cumartesi

the body shop honey bronze

shimmering dry oil and bronzing gel for face / ışıltılı kuru yağ ve yüz için bronzlaştırıcı jel


the body shop pek tuttuğum bir marka değil. ürünlerinin iddia ettikleri kadar doğal olmadığını düşünüyorum. fakat iflah olmaz alışveriş hastalığımın baş gösterdiği bir akşam birkaç ürününü satın aldım.
bronzluk hemen herkesin ortak tutkusu. beyazlığın moda olduğu son yıllarda bile bizim gibi ülkelerde solaryum, güneşlenmek ve otobranzlar hala revaçta. ben de bu furyaya yazları yenilen biri olarak the body shop'un yeni çıkardığı honey bronze/bal bronzluğu serisinden iki ürün aldım; yüz için bronzlaştırıcı jel ve vücut için ışıltılı kuru yağ. bunlar dışında honey bronze serisinde mat pudra, ışıltılı pudra ve iki seçenekli dudak parlatıcıları var.

the body shop is not one of my favourite brands. I think its products are not that natural. but I couldn't help myself buying something.
although skin whitening is a fashion these years, bronzing is still a passion especially in the countries like Turkey. last night, to satisfy my shopping addiction, I bought two products from honey bronze series of the body shop; honey bronze shimmering dry oil and bronzing gel for face.

honey bronzelarda, diğer bronzlaştırıcılarda karşılaştığımız korkunç kına kokusunun yerine ağır bal kokusu hakim. hareket ettikçe burnunuza gelen bu şekerli koku kendinizi yapış yapış hissetmenize neden oluyor, oysa cilt kuru durumda.
yüz makyajımı hiç de karanlık olmayan odamda uygulayıp dışarı çıktıktan sonra arabanın dikiz aynasından kendimi gördüğümde dehşete düştüm ve hemen mendille fazlalıkları almaya çalıştım yüzümden. çok dikkatli kullanılması gerekiyor.

rather than the disgusting hena smell in bronzers, honey bronze has a heavy honey smell. it makes you feel sticky as you smell it in every move, but the skin is dry. 
I applied my make-up in a room with normal light, but when I got into my car, I realized my face was so dark that I had to cleanse a bit. it should be used very carefully.
kuru yağ ise öyle değil. çok hafif bir koyulaşma, canlı bir             ışıltı sağlıyor.

dry oil is not like that. it only gives a slight dark shade and a fresh shimmer.              


                             

honey bronze fiyatına göre hiç fena değil. yine de bir dahaki sefere daha kaliteli markalarınkini tercih ederim.

honey bronze is not bad for its price. but I will try better brands later.

not: ürünler vogue dergisinin ağustos sayısı üzerinde fotoğraflanmıştır.
ps: products are photographed on the august issue of vogue.

4 yorum:

 1. evet ya body shop ürünleri kesinlikle doğal falan değil

  YanıtlaSil
 2. Fiyatları nedir acaba? Bende bronzölaştırıcı pudrayı almayı düşünüyorum da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla geçen yıl aldığım için fiyatını hatırlamıyorum, muhtemelen değişmiştir de.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...