iletişim

inspiteofmyself@gmail.com

24 Mayıs 2013 Cuma

fiyto defne ve zeytin özlü kepek şampuanı / fiyto natural bay leaf and olive extract herbal shampoo

seboreik dermatit öyle bir bela ki, insan ne kullanırsa kullansın tam olarak kurtulmayı başaramadığı için, her seferinde yeni çözümler aramaktan bıkmıyor.
daha önce vichy kepek şampuanları dışında bu derde kısmen de olsa deva olan şampuan bulamamıştım. doğal ürünler satan bir dükkanda kepek şampuanı sorunca verdikleri bu şampuanı denemek için aldım. zira seboreik dermatit için genelde kepek şampuanları biraz işe yarıyor.
şu an bu şişe neredeyse bitmek üzere. 500 ml kocaman şişe 15 tl civarı bir fiyata satılıyor.

seborrheic dermatitis is such a big trouble that no matter what you use for treatment, you are always in a search for new ones.
I couldn't find a good option like vichy anti-dandruff shampoo before. I asked for an anti-dandruff shampoo in a natural beauty shop and they suggested this one. 
now this bottle is finishing. it costs like 15 tl for 500 ml.

içeriği %100 bitkisel değil. köpürmesi ve temizlemesi için aktif olmayan kimyasal bileşenler de kullanılmış. fakat bitkisel kısmında ne ararsanız var.

it is not  100%  natural. there are some inactive chmicals to make it foam. but there are many different natural ingredients.
bu kimyasallar da klasik bir kepek şampuanında varolan şeyler.
hayvanlar üstünde test edilmeyen ve açıldıktan itibaren 2 yıl kullanılabilen bu şampuan, diğer kepek ürünlerine kıyasla gerçekten çok hesaplı.
fakat benim asıl derdim kepek olmadığı için olacak, sık kullanımda kafa derimi öyle kurutuyor ki işte o zaman kepekleniyorum. kaşıntıyı ise %90 oranında geçiriyor, tam bir ferahlamadan söz edemiyorum.
yine de bu yerli markayı, vichy ile dönüşümlü kullanmak üzere her zaman bulundurmayı düşünüyorum.

these chemicals usually exist in anti-dandruff shampoos. this shampoo is not tested on animals and can be used for 2 years after opening the package. it is very economicals compared to other anti-dandruffs. normally I don't have dandruff with vichy but this one makes my scalp so dry that it produces dandruff. 90% of itching goes but I can't tell about a total comfort. I am thinking to have this local brand in my bathroom to use in rotation with vichy.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...