iletişim

inspiteofmyself@gmail.com

18 Kasım 2013 Pazartesi

ysl toche eclat highlighter / aydınlatıcı


 moda ve güzellik dergilerinde makyaj çantasının olmazsa olmazı şeklindeki tanıtımlarına yıllardır aşina olduğum touche eclat, en sonunda benim de makyaj çantama girdi. tekin acar'da ysl ürünleriyle yapılan uygulamada gözaltı morlukları için kapatıcılığı yeterli göründü, ben de alıverdim.
evde çeşitli şekillerde deneyerek neden bu kadar vazgeçilmez olduğunu anlamaya çalıştım.

as I am very familiar of the articles in fashion and beauty magazines which promote touche eclat as a must-have makeup product, at last I bought it from tekin acar when they applied me a  makeup with ysl products. I found it enough concealing for my undereyes and was really curious about different uses of the product. I tried in some ways to understand why it is so popular.
1,5 numarası tenime en uygun renkti. b20 fondötnle de uyum sağladı. 

1,5 was the best match for my skintone. it is also good with b20 foundation.
 içinde talk olduğu için sevmeden kullandığım bir ürün olacak. kalıcı olmasını sağlayan bu içerik ürünün cildi kurutmasına neden oluyor ve ayrıca kanserojen olduğu iddia ediliyor.

I don't like that it has talc in it. talc enables the product to last longer but it dries the skin and is said to be a cause of cancer.
aslında ürünün kapatıcılık gibi bir iddiası yok, yalnızca aydınlatma, makyajı ferahlatma gibi özellikleri var. ışık yansıtma özelliğiyle teni canlı gösterdiği ifade ediliyor.
gözaltlarına, dudak kenarlarına, burun kenarlarına ve alın bölgesine uygulanarak cilde aydınlık bir görüntü sunuyor.

in fact the product doesn't claim to be a concealer, it just highlights and refreshes makeup by light reflecting. it can be applied under eyes, around lips and nose and on forehead. 

 kapatıcı olmadan uygulayınca pek bir anlamı olmuyor. çok hafif bir aydınlık verse de gözaltı morluklarını örtmeye yeterli değil.

it is not so effective without concealer. it gives a touch of light but it is not enough to cover dark circles.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...